Yakima Valley Sports Awards Luncheon

HISTORY

Yakima Valley Sports Awards Luncheon - Honoring high school athletes, coaches and teams in 20 interscholastic sports, the Yakima Valley Sports Awards Luncheon is annually held in the Yakima Convention Center prior to the end of each school year. Approximately 500 athletes, coaches and fans attend this event.

PREVIOUS FALL WINNERS

FOOTBALL (Open/Close)
  • 2016 Eric Briscoe Jr., Davis
  • 2015 Gabe Caskey, Ellensburg
  • 2014 Ridge Harmon, Eisenhower
  • 2013 Jake Gall, Cle Elum
  • 2012 Cooper Kupp, Davis
  • 2011 Dominic Garza, Prosser
  • 2010 Seth Kline, Eisenhower
  • 2009 Kirby Moore, Prosser
  • 2008 Cody Bruns, Prosser
  • 2007 Kellen Moore, Prosser
  • 2006 Kellen Moore, Prosser
  • 2005 Matt Snell, East Valley
  • 2004 Shane Stonemetz, Zillah
  • 2003 Stephen Stanchez, Grandview
GIRLS SWIMMING AND DIVING (Open/Close)
  • 2016 Krista Wilson, Ellensburg
  • 2015 Taylor Wilson, Ellensburg
  • 2014 Taylor Wilson, Ellensburg
  • 2013 Taylor Wilson, Ellensburg
  • 2012 Hailey Rankin, Prosser
  • 2011 Emilie Pleger, Eisenhower
  • 2010 Emilie Pleger, Eisenhower
  • 2009 Kirsta Bezenek, Eisenhower
  • 2008 Jillian Garrigues, Naches Valley
  • 2007 Jillian Garrigues, Naches Valley
  • 2006 Kaitlyn Whiteside, Eisenhower
  • 2005 Rachel Hotchko, Davis
  • 2004 Meghan Wheeler, West Valley
  • 2003 Meghan Wheeler, West Valley
BOYS CROSS COUNTRY (Open/Close)
  • 2016 Spencer Stewart, Eisenhower
  • 2015 Ben Mahony, Eisenhower
  • 2014 Drew Schreiber, Eisenhower
  • 2013 Drew Schreiber, Eisenhower
  • 2012 Santos Vargas, Eisenhower
  • 2011 Timothy Cummings, Eisenhower
  • 2010 Timothy Cummings, Eisenhower
  • 2009 Emmanuel Contreras, Davis
  • 2008 Herschel Sanchey, Klickitat
  • 2007 Isak Bergman, Ellensburg
  • 2006 Gary Lorance, Selah
  • 2005 Robbie Barany, Eisenhower
  • 2004 Charles Cummings, Eisenhower
  • 2003 Brian Ehlis, West Valley
FALL TEAM OF THE YEAR (Open/Close)
  • 2016 Prosser football
  • 2015 Eisenhower boys cross country
  • 2014 Ellensburg football
  • 2013 West Valley volleyball
  • 2012 West Valley volleyball
  • 2011 Tie - Eisenhower boys and girls cross country
  • 2010 Ellensburg football
  • 2009 Prosser football
  • 2008 Prosser football
  • 2007 Selah volleyball
VOLLEYBALL (Open/Close)
  • 2016 Jillian Berg, West Valley
  • 2015 Morgan Kline, Eisenhower
  • 2014 Mikel Sydney, Eisenhower
  • 2013 Kailee Wood, Selah
  • 2012 Morgan McDowell, West Valley
  • 2011 Rachel Hanses, West Valley
  • 2010 Tori Fisher, Eisenhower
  • 2009 Tori Fisher, Eisenhower
  • 2008 Kinzi Poteet, Grandvew
  • 2007 Allyson Powell, Selah
  • 2006 Kari Rice, Eisenhower
  • 2005 Nikki Hernandez, Eisenhower
  • 2004 Nikki Hernandez, Eisenhower
  • 2003 Lindsey Johnston, Selah
GIRLS SOCCER (Open/Close)
  • 2016 Kendra Hanses, West Valley
  • 2015 Mariah Rojas, East Valley
  • 2014 Alyssa Barden, West Valley
  • 2013 Lindsay Burns, West Valley
  • 2012 Mackenna Morton, Davis
  • 2011 Hadli Farrand, Ellensburg
  • 2010 Haley Curtis, West Valley
  • 2009 Haley Curtis, West Valley
  • 2008 Hillary Franks, West Valley
  • 2007 Jasmine Stohr, La Salle
  • 2006 Caitlyn Bersing, Selah
  • 2005 Katie Drollinger, Naches Valley
  • 2004 Katie Drollinger, Naches Valley
  • 2003 Beth Drollinger, Naches Valley
GIRLS CROSS COUNTRY (Open/Close)
  • 2016 Alexis Redfield, Zillah
  • 2015 Alexis Redfield, Zillah
  • 2014 Elise Tello, Eisenhower
  • 2013 Elise Tello, Eisenhower
  • 2012 Kaitlin Kaluzny, Davis
  • 2011 Mayra Chavez, Eisenhower
  • 2010 Berenice Penaloza, Eisenhower
  • 2009 Sandra Martinez, Davis
  • 2008 Sandra Martinez, Davis
  • 2007 Lisa Olander, West Valley
  • 2006 Michelle Schubert, West Valley
  • 2005 Brittnee Sanchez, Grandview
  • 2004 Stephanie Lenihan, Davis
  • 2003 Breanne Seibol, East Valley
FALL COACH OF THE YEAR (Open/Close)
  • 2016 Corey Ingvalson, Prosser football
  • 2015 Rick Clark, Davis football
  • 2014 Randy Affholter, Ellensburg football
  • 2013 Darci Dekker, East Valley volleyball
  • 2012 Katie Hinckley, West Valley volleyball
  • 2011 Phil English, Eisenhower cross country
  • 2010 Dan Eyman, Eisenhower football
  • 2009 Annie Newell, La Salle soccer
  • 2008 Tom Moore, Prosser football
  • 2007 Jack McMillan, La Salle football

PREVIOUS WINTER WINNERS

BOYS BASKETBALL (Open/Close)
  • 2016 Coleman Sparling, Ellensburg
  • 2015 Nikhil Lizotte, Davis
  • 2014 Brady Widner, Zillah
  • 2013 Carlos Vijarro, Davis
  • 2012 David Trimble Davis
  • 2011 David Trimble, Davis
  • 2010 David Trimble, Davis
  • 2009 Taylor Elmo, Eisenhower
  • 2008 Evan Berndt, West Valley
  • 2007 Drew Harris, Eisenhower
  • 2006 Jack Loofburrow, Eisenhower
  • 2005 Humberto Perez, Davis
  • 2004 Andrew Strait, West Valley
  • 2003 Lance Den Boer, Sunnyside Christian
BOYS WRESTLING (Open/Close)
  • 2016 Josue Rodriguez, Toppenish
  • 2015 Diego Castaneda, Sunnyside
  • 2014 Jesse Barajas, Sunnyside
  • 2013 Joshua Salcedo, Granger
  • 2012 Joshua Salcedo, Granger
  • 2011 Chris Castillo, Zillah
  • 2010 Chris Castillo, Zillah
  • 2009 Steven Romero, Sunnyside
  • 2008 Isaac Romero, Sunnyside
  • 2007 J.J. Garza, Toppenish
  • 2006 J.J. Garza, Toppenish
  • 2005 Steve Sanchez, Sunnyside
  • 2004 Manuel Plata, Prosser
  • 2003 Eli Zuniga, Sunnyside
BOWLING (Open/Close)
  • 2016 Amanda Selberg, West Valley
  • 2015 Lindsay Schwehr, Eisenhower
  • 2014 Blaire Crutchley
  • 2013 Megan Walls, Eisenhower
  • 2012 Megan Walls, Eisenhower
  • 2011 Ashley Anderson, Selah
  • 2010 Ally Delozier, West Valley
  • 2009 Mandy Cramer, West Valley
  • 2008 Kayla Nickles, Eisenhower
  • 2007 Angela Brown, West Valley
  • 2006 Kayla Nickles, Eisenhower
  • 2005 Stefhanni Jennerjohn, Selah
  • 2004 Theba Plagens, Eisenhower
  • 2003 Amy Swindler, Eisenhower
WINTER TEAM OF THE YEAR (Open/Close)
  • 2016 Toppenish wrestling
  • 2015 Grandview girls wrestling
  • 2014 Zillah boys basketball
  • 2013 Granger wrestling
  • 2012 Davis boys basketball
  • 2011 Prosser girls basketball
  • 2010 Zillah wrestling
  • 2009 Granger girls basketball
  • 2008 La Salle girls basketball
  • 2007 Sunnyside Christian boys basketball
GIRLS BASKETBALL (Open/Close)
  • 2016 Alexis Castro, Granger
  • 2015 Jordan Rodriguez, Sunnyside
  • 2014 Ashley Gray, West Valley
  • 2013 Payton Parrish, Grandview
  • 2012 Sammi Jo Blodgett, Wapato
  • 2011 Tamara Jones, Prosser
  • 2010 Tamara Jones, Prosser
  • 2009 Lacie French, Prosser
  • 2008 Kayla Standish, Ellensburg
  • 2007 Kayla Standish, Ellensburg
  • 2006 Kayla Standish, Ellensburg
  • 2005 Cassidy Murillo, West Valley
  • 2004 Katie Hart, Kittitas
  • 2003 Karly Felton, Eisenhower
GIRLS WRESTLING (Open/Close)
  • 2016 Desiree Zavala, Grandview
  • 2015 Marizza Birrueta, Grandview
  • 2014 Desiree Zavala, Grandview
  • 2013 Marizza Birrueta, Grandview
  • 2011 Alyssa Calhoon, West Valley
BOYS SWIMMING AND DIVING (Open/Close)
  • 2016 Aaron George, Naches Valley
  • 2015 Kian Hausken, West Valley
  • 2014 Kian Hausken, West Valley
  • 2013 Kian Hausken, West Valley
  • 2012 David Whitmore, Naches Valley
  • 2011 Jeremy Klarich, Wapato
  • 2010 Ian Wheeler, Eisenhower
  • 2009 Tyler Burgett, Prosser
  • 2008 Zach Ponchene, Ellensburg
  • 2007 Zack Schab, Selah
  • 2006 Zack Schab, Selah
  • 2005 Patrick Elerding, Sunnyside Christian
  • 2004 Patrick Elerding, Sunnyside Christian
  • 2003 Patrick Elerding, Sunnyside Christian
WINTER COACH OF THE YEAR (Open/Close)
  • 2016 Johnny Cerna, Toppenish wrestling
  • 2015 Eli Juarez, Davis boys basketball
  • 2014 Doug Burge, Zillah boys basketball
  • 2013 Ruben Saldivar, Granger wrestling
  • 2012 Eli Juarez, Davis boys basketball
  • 2011 Roy Garcia, Grandview boys basketball
  • 2010 Eli Juarez, Davis boys basketball
  • 2009 Pat Fitterer, Eisenhower boys basketball
  • 2008 Andy Affholter, Granger girls basketball
  • 2007 Dean Wagenaar, Sunnyside Christian boys basketball

PREVIOUS SPRING WINNERS

BASEBALL (Open/Close)
  • 2016 Dustin Yates, Selah
  • 2015 Riley Benedetti, East Valley
  • 2014 Junior Ledgard, Ellensburg
  • 2013 Trenton Dupre, Davis
  • 2012 Kurt Lindemann, Selah
  • 2011 Kramer Ferrell, Ellensburg
  • 2010 Ethan Sterkel, Ellensburg
  • 2009 Zack Fife, Selah
  • 2008 Kevin Komstadius, East Valley
  • 2007 Zack Swart, Naches Valley
  • 2006 Andrew Clauson, Davis
  • 2005 Kevin Walkenhauer, West Valley
  • 2004 Marcus McKimmy, Selah
  • 2003 Kyle Parker, West Valley
BOYS GOLF (Open/Close)
  • 2016 Nick Baker, Cle Elum
  • 2015 Nick Baker, Cle Elum
  • 2014 Andrew Raab, East Valley
  • 2013 Andrew Raab, East Valley
  • 2012 Rylee Iacolucci, Cle Elum
  • 2011 Eric Gravbrot, West Valley
  • 2010 Zach Wanderscheid, Goldendale
  • 2009 Zach Wanderscheid, Goldendale
  • 2008 Zach Wanderscheid, Goldendale
  • 2007 Patrick Boag, Eisenhower
  • 2006 Patrick Boag, Eisenhower
  • 2005 Bobby Elder, West Valley
  • 2004 Adam Alldredge, Ellensburg
  • 2003 Fred Schlect, West Valley
BOYS SOCCER (Open/Close)
  • 2016 Israel Gonzalez, Grandview
  • 2015 David Paniagua, Highland
  • 2014 Oliver Sanchez, Toppenish
  • 2013 Moises Navarro, West Valley
  • 2012 Jhony Mendoza, Davis
  • 2011 Andrew Yoder, Ellensburg
  • 2010 Adolfo Moro, Davis
  • 2009 Junior Ayala, West Valley
  • 2008 Jesus Silva, Highland
  • 2007 Edgar Garcia, Davis
  • 2006 Leo Diaz, Highland
  • 2005 Junior Garcia, Sunnyside
  • 2004 Junior Garcia, Sunnyside
  • 2003 Junior Garcia, Sunnyside
GIRLS TRACK AND FIELD (Open/Close)
  • 2016 Lauren Newman, La Salle
  • 2015 Lauren Newman, La Salle
  • 2014 Tierney Silliman, West Valley
  • 2013 Tierney Silliman, West Valley
  • 2012 Kelsie Taylor, Naches Valley
  • 2011 Chantel Jaeger, West Valley
  • 2010 Lindsay Burns, West Valley
  • 2009 Sandra Martinez, Davis
  • 2008 Lisa Olander, West Valley
  • 2007 Lisa Olander, West Valley
  • 2006 Lisa Olander, West Valley
  • 2005 Annie Hess, Bickleton
  • 2004 Sharelle Wells, Riverside Christian
  • 2003 Amanda Faire, Ellensburg
GIRLS TENNIS (Open/Close)
  • 2016 Nicole Rasmussen and Elena Riehl, West Valley
  • 2015 Makenzie Kinoch and Elena Riehl, West Valley
  • 2014 Chloe Goyette, West Valley
  • 2013 Chloe Goyette, West Valley
  • 2012 Erica and Megumi DeMond, Davis
  • 2011 Abigail Pellett, Ellensburg
  • 2010 Alexis Filliol, West Valley
  • 2009 Alexis Filliol, West Valley
  • 2008 Katie Kelleher, Ellensburg
  • 2007 Alexis Filliol, West Valley
  • 2006 Ciara Schultz and Katie Staudinger, Eisenhower
  • 2005 Ciara Schultz and Katie Staudinger, Eisenhower
  • 2004 Suzanne Dantzler, Cle Elum
  • 2003 Suzanne Dantzler, Cle Elum
SPRING COACH OF THE YEAR (Open/Close)
  • 2016 Mike Archer, Selah baseball
  • 2015 Mike Archer, Selah baseball
  • 2014 Bill Walker, Naches Valley baseball
  • 2013 Eileen Merrell, West Valley girls tennis
  • 2012 Scott Wells, Riverside Christian track and field
  • 2011 Bill Harris, Selah fastpitch
  • 2010 Scott Wells, Riverside Christian
  • 2009 Jake Sagare, West Valley soccer
  • 2008 Anne Holden, Grandview boys soccer
  • 2007 Rick Hill, Highland boys soccer
FASTPITCH (Open/Close)
  • 2016 Talyn Trevino, West Valley
  • 2015 Payton Gibbs, Selah
  • 2014 Ally Burgess, Ellensburg
  • 2013 Sarah Bersing, Selah
  • 2012 McKenzie Zerr, Selah
  • 2011 Mary Graf, Selah
  • 2010 Emily Shepard, West Valley
  • 2009 Sarah McNamee, Ellensburg
  • 2008 Renee Cuillier, East Valley
  • 2007 Allyson Powell, Selah
  • 2006 Dru Hester, West Valley
  • 2005 Dru Hester, West Valley
  • 2004 Jennifer Wyss, East Valley
  • 2003 Jenny Springer, West Valley
GIRLS GOLF (Open/Close)
  • 2016 Morgan Baum, East Valley
  • 2015 Shelby Baum, East Valley
  • 2014 Bree Wanderscheid, Goldendale
  • 2013 Bree Wanderscheid, Goldendale
  • 2012 Bree Wanderscheid, Goldendale
  • 2011 Bree Wanderscheid, Goldendale
  • 2010 Anna Elofson, West Valley
  • 2009 Christine Cook, Eisenhower
  • 2008 Christine Cook, Eisenhower
  • 2007 Christine Cook, Eisenhower
  • 2006 Minhee Park, Highland
  • 2005 Minhee Park, Highland
  • 2004 Minhee Park, Highland
  • 2003 Erin Woodcock, West Valley
BOYS TRACK AND FIELD (Open/Close)
  • 2016 Brigham Cardon, Selah
  • 2015 Brigham Cardon, Selah
  • 2014 Drew Schreiber, Eisenhower
  • 2013 Jake Callaghan, Naches Valley
  • 2012 Santos Vargas, Eisenhower
  • 2011 Kyle Gartrell, Riverside Christian
  • 2010 Derek Byrne, Riverside Christian
  • 2009 Brett Blanshan, Selah
  • 2008 Brett Blanshan, Selah
  • 2007 Isak Bergman, Ellensburg
  • 2006 Jarom Smith, West Valley
  • 2005 Nectaly Barbosa, Prosser
  • 2004 Trevor Rollinger, West Valley
  • 2003 Brian Ehlis, West Valley
BOYS TENNIS (Open/Close)
  • 2016 Daniel Foster, West Valley
  • 2015 Jared Kieser, Selah
  • 2014 Brendan Stewart, La Salle
  • 2013 Daniel Foster, West Valley
  • 2012 Troy Dunbar, Zillah
  • 2011 Cooper Anderson and Daniel Wenker, West Valley
  • 2010 Kevin Bertelsen and Devin Teske, Selah
  • 2009 Josiah Jackson, Ellensburg
  • 2008 Abe Chang, Davis
  • 2007 Abe Chang, Davis
  • 2006 Danny Plesha, Sunnyside
  • 2005 Danny and Johnny Plesha, Sunnyside
  • 2004 Eric Wagar, West Valley
  • 2003 Joel Diaz, Highland
SPRING TEAM OF THE YEAR (Open/Close)
  • 2016 Selah baseball
  • 2015 Highland soccer
  • 2014 Ellensburg baseball
  • 2013 Selah fastpitch
  • 2012 Naches Valley baseball
  • 2011 Ellensburg fastpitch
  • 2010 Riverside Christian boys track and field
  • 2009 Naches Valley baseball
  • 2008 East Valley baseball
  • 2007 East Valley boys soccer

PREVIOUS OVERALL WINNERS

OVERALL TEAM OF THE YEAR (Open/Close)
  • 2016 Selah baseball
  • 2015 Highland boys soccer
  • 2014 Zillah boys basketball
  • 2013 West Valley volleyball
  • 2012 Davis boys basketball
  • 2011 Tie - Eisenhower boys and girls cross country
  • 2010 Zillah wrestling
  • 2009 Naches Valley baseball
  • 2008 Prosser football
  • 2007 Sunnyside Christian boys basketball
  • 2006 Selah volleyball
  • 2005 Naches Valley girls soccer
  • 2004 Riverside Christian girls track and field
  • 2003 East Valley girls basketball
MALE ATHLETE OF THE YEAR (Open/Close)
  • 2016 Roy Zavala, Mabton
  • 2015 Nikhil Lizotte, Davis
  • 2014 Drew Schreiber, Eisenhower
  • 2013 Carlos Vijarro, Davis
  • 2012 David Trimble, Davis
  • 2011 Chris Castillo, Zillah
  • 2010 Ethan Sterkel, Ellensburg
  • 2009 Kirby Moore, Prosser
  • 2008 Cody Bruns, Prosser
  • 2007 Kellen Moore, Prosser
  • 2006 Kellen Moore, Prosser
  • 2005 Matt Snell, East Valley
  • 2004 Shane Stonemetz, Zillah
  • 2003 Lance Den Boer, Sunnyside Christian
YVCC MALE ATHLETE OF THE YEAR LARRY DENSLEY (Open/Close)
  • 2016 Connor Anderson
  • 2015 Darrion Simons, baseball
  • 2014 Hugo Lemus, baseball
  • 2013 Shawn Wardian, baseball
  • 2012 JR Weigel, baseball
  • 2011 Willie Blodgett, basketball
  • 2010 Tyler Berman, baseball
  • 2009 Nico Sandoval
  • 2008 Anthony Johnson, basketball
  • 2007 Ricky Valadez
  • 2006 WaLynn Burgess
  • 2005 Matt Ellis
  • 2004 Ryan Rostvold
  • 2003 Scott Klaudt
SWEDE LINDQUIST OFFICIAL OF THE YEAR (Open/Close)
  • 2016 Chuck Millard
  • 2015 Paul Kauzlarich
  • 2014 Greta Alderson
  • 2013 Greg Leadon
  • 2012 Jack Clerf
  • 2011 Randy Sutton
  • 2010 Bill Kivett
  • 2009 Dick Eglet
  • 2008 Sam Nishi
  • 2007 Laurie Reid
  • 2006 Ralph Rodriguez
  • 2005 Louise Adams
  • 2004 Jim Riley
  • 2003 Gene Ramos
SERVICE TO YAKIMA VALLEY YOUTH SPORTS (Open/Close)
  • 2005 Mel and Vicki Moore
YAKIMA VALLEY SPORTS COMMISSION COMMUNITY SERVICE AWARD (Open/Close)
  • 2016 Yakima Valley Lodging Association
  • 2015 Joel Buffom
  • 2014 Monday Morning Quarterbacks Club
  • 2013 Tourneytown.com
  • 2012 Paul Campbell, Inland Empire AAU
  • 2011 Dr. Ray Snyder
  • 2010 Yakima Valley SunDome
JACK CLEVELAND COACH OF THE YEAR (Open/Close)
  • 2016 Mike Archer, Selah baseball
  • 2015 Eli Juarez, Davis
  • 2014 Doug Burge, Zillah
  • 2013 Ruben Saldivar, Granger wrestling
  • 2012 Katie Hinckley, West Valley volleyball
  • 2011 Phil English, Eisenhower cross country
  • 2010 Dan Eyman, Eisenhower
  • 2009 Tom Moore, Prosser football
  • 2008 Anne Newell, La Salle soccer
  • 2007 Dean Wagenaar, Sunnyside Christian
  • 2006 Alberto Daniel, Highland boys soccer
  • 2005 Pete Steiner, East Valley Cross Country
  • 2004 Steve Elder, East Valley boys basketball
  • 2003 Jack Cleveland, East Valley girls basketball
FEMALE ATHLETE OF THE YEAR (Open/Close)
  • 2016 Lauren Newman, La Salle
  • 2015 Lauren Newman, La Salle
  • 2014 Ashley Gray, West Valley
  • 2013 Lindsay Burns, West Valley
  • 2012 Yasi Mohsenian, East Valley
  • 2011 Tamara Jones, Prosser
  • 2010 Haley Curtis, West Valley
  • 2009 Sandra Martinez, Davis
  • 2008 Kayla Standish, Ellensburg
  • 2007 Allyson Powell, Selah
  • 2006 Kayla Standish, Ellensburg
  • 2005 Sharelle Wells, Riverside Christian
  • 2004 Katie Hart, Kittitas
  • 2003 Amanda Faire, Ellensburg
YVCC FEMALE ATHLETE OF THE YEAR MARY SHEARER (Open/Close)
  • 2016 Samantha Herzog
  • 2015 Salome Yates, basketball/soccer
  • 2014 Katina Ferguson, volleyball/basketball
  • 2013 Katina Ferguson, volleyball
  • 2012 Brittney Newcomb, basketball
  • 2011 Samantha Zapien, basketball
  • 2010 Ashley Fine, wrestling and Anna Marchbanks, basketball
  • 2009 Ashlee Phy
  • 2008 Andrea Blodgett, basketball
  • 2007 Chelsie Morrison
  • 2006 Elyse Mengarelli
  • 2005 Tiffanie Ulmer
  • 2004 Jamie Rice
  • 2003 Meghan Gradert
FRED REDMON COMMUNITY SERVICE AWARD (Open/Close)
  • 2016 Trudy Bray
  • 2015 Chuck Hinckley
  • 2014 Virginia Hays
  • 2013 Rich Austin
  • 2012 Alan Sillence
  • 2011 Bari and Trina Johnson
  • 2010 Kathi Mercy
  • 2009 Pepsi-Cola and Coca-Cola
  • 2008 Gary George
  • 2007 Bill Harris
  • 2006 Bill Faller
  • 2005 Dr. Ray Snyder
  • 2004 Carol Finney
  • 2003 Larry and Patty Anderson
PARKER YOUTH AND SPORTS FOUNDATION SCHOLASTIC ACHIEVEMENT AWARDS (Open/Close)

2014-2015

  • Eisenhower 3A/4A
  • Ellensburg 1A/2A
  • Zillah 1B/2B

2013-14

  • Eisenhower 3A/4A
  • Ellensburg 1A/2A
  • Sunnyside Christian 1B/2B
FOR COLLEGE ACCOMPLISHMENTS (Open/Close)
  • 2004 Taylor Stubblefield
WEDNESDAY, JUNE 07, 2017